Hidrolik yağı nasıl değişir - Araba Hastanesi

Hidrolik yağı nasıl değişir

Araçlarımızın bazı periyodik bakımları vardır. Bunlardan biri de hidrolik yağıdır.Nasıl değiştirilir nasıl yapılır detaylar arabahastanesi.com'da.

Direksiyon hidrolik yağı bir aracın direksiyon aracının en önemli aracı olduğu halde yeni araç almış sürücüler genelde bunu aksatır. Direksiyon sisteminizde arızaya yol açmak istemiyor, hidroliğinizin daha kolay daha sağlıklı olmasını istiyorsanız bu hidrolik yağını sık sık kontrol etmeli ve değiştirmelisiniz.

Direksiyon hidroliğinin yağı, hidrolik direksiyon sistemi için hidrolik direksiyonun kolay toparlanmasını ve aşınıp zarar görmesini engeller. Direksiyon hidrolik yağı, köpüklenmeyi önlemek, korozyonu önlemek ve hidrolik direksiyon pompasını ve direksiyon dişlisini yüksek performansla yağlamak için eklenen katkı maddeleri içeren mineral yağ veya sentetik yağdır.

Direksiyon hidrolik yağını değiştirmenin en kolay yollarından başta geleni, hortumu direksiyonun dişlisinden ve kutusundan ayırarak hidrolik direksiyon yağ deposundaki sıvıyı boşaltmak ve ardından kaba pompalamaktır.

 

Yorum Yapın

https://arabahastanesi.com