Jaguar, 2025'te tamamen elektrikli bir marka olacak! - Araba Hastanesi

Jaguar, 2025'te tamamen elektrikli bir marka olacak!

Jaguar, 2025'te tamamen elektrikli bir marka olacak!
 
 
İngiliz otomobil üreticisi Jaguar Motors, dünyanın en güçlü içten yanmalı motorlarından bazılarını üretiyor. Şirket şimdi bu unvanı koruyacak.
 
 
Jaguar, 2025'ten önce içten yanmalı modeller sunmamayı yani tamamen elektrikli bir marka olmayı planlıyor.
 
 
Jaguar, 2025 yılından itibaren satışa sunulacak elektrikli araçların çok etkileyici tasarımlara ve zengin teknolojilere sahip olacağını söyledi. 2039 yılına kadar sıfır karbon emisyonuna ulaşan bir firma haline geleceğini söyledi. Bu, Jaguar fabrikasının bile emisyonlarını 2039 yılına kadar sıfıra düşüreceği anlamına geliyor.
 
Ancak tüm bunlara ek olarak, uzun süredir konuşulan XJ elektrikli söylentileri de ortadan kalktı. Jaguar yaptığı açıklamada farklı fırsatların değerlendirildiğini söylediği için plan şu anda geçersiz.
 
Jaguar Land Rover'ın bir elektrikli marka haline gelmek için 2,5 milyar ABD doları yatırım yapacağı da söyleniyor. Bu yatırımda elektrikli araçların yanı sıra çeşitli teknik hizmetlerin de verileceği belirtildi.
 
Jaguar, eski fabrikalarının kapatılmayacağını, bu lokasyonların özel olarak elektrikli otomobil üretimi için geliştirileceğini ve personelin eğitileceğini vurguladı
Yorum Yapın

https://arabahastanesi.com