Pasta ve cila nasıl yapılır - Araba Hastanesi

Pasta ve cila nasıl yapılır

Pasta ve cila araçlarımıza yaptırmak istediğimiz, kozmetik olarak düzeltmeler yaparak aracımıza yeni bir görünüm elde etmiş oluruz.

Pasta ve cila işlemi bir diğer tabir ile zımpara işlemidir. Araçlarınızın üzerinde oluşan çizikleri, deforme ve yıpranmaları diğer temiz yüzeyle zımpara gibi eşitleyerek aracınızı parlatma ve kılcal çiziklerden kurtarma yöntemidir.

 

Pasta ve cila nasıl yapılır ?

Genel olarak araçlarınızın model ve aracın boyasına bağlı olarak yapıştırma uygulamasının farklı olacağını bilmelisiniz.  Her aracın boya yapısı ve sertlik seviyesi farklıdır. Bu nedenle yapma işleminin sahibi duruma göre hangi kombinasyonunun kullanılacağına karar verecektir. Araç üzerinde kek yapılmadan önce demir tozu ve kil temizlenmeli, araç gövdesi pasta ve cila işlemleri için hazırlanmalıdır.

Demir tozu temizliği

Demir tozu, araçların sürekli maruz kaldığı kaçınılmaz bir şeydir. Demir tozu genellikle astardan çıkar ve boyaya yapışır. Cila işlemi , bu demir tozları temizlenmeden uygulanırsa, görünmez boya kusurlarına neden olur ancak ileride sıkıntı yaşamanıza neden olur.

Kil temizliği

Yukarıda bahsettiğimiz demir tozu gibi birçok yabancı cisim de hava şartlarından dolayı aracın boyasına yapışacak ve orada kalacaktır. Ellerinizi aracın yüzeyine koyduğunuzda bu nesneleri hissedersiniz. Bu durumda, aracın dış yüzeyini temizlemek ve tüm yabancı cisimleri çıkarmak için killi hamur, kil tabak veya kil bez kullanın.

 

Yorum Yapın

https://arabahastanesi.com