Silecek suyu donduysa neler yapmalıyız - Araba Hastanesi

Silecek suyu donduysa neler yapmalıyız

Kış aylarında genellikle araçlarımızın silecek suyuna antifriz katmazsak donar. Özellikle geceleri uzun yol yaparken başımıza gelen durumun çözümü arabahastanesi.com'da.

Hava soğumaya başladığında birçok araç sürücüsünde meydana gelen "silecek suyunun donması" hakkında bilgi alabilirsiniz. Aslında, sileceğin donması yaygındır ve neredeyse tüm araçlarda olur. Özellikle sıcaklık 0 (sıfır) derecenin altına düştüğünde araç silecek suyu donuyor yani silecek su püskürtmediğinde bu sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda paniğe kapılmanıza gerek yok.

 

Motor uzun süre çalıştığında boruda veya su tankında oluşan buzlanma otomatik olarak kendiliğinden erimeye başlayacaktır. Bu durumda, en iyisi arada bir silecek suyu püskürtmeye çalışmamaktır. Bu nedenle silecek çalışmıyorsa mekanik bir arıza olarak değerlendirilmelidir. Ancak sadece silecek püskürtmüyorsa don olarak kabul edilmelidir.

Bunu önlemek için hazır antifriz cam su satın alabilir veya cam silecek gibi sularda kullanabilirsiniz. Ancak kullandığınız deterjanın hasara ve yapışmaya neden olabileceğini unutmayınız. Pencere temizleyicisi kullanmak istiyorsanız, yaklaşık 4/1 veya daha azını koymanız gerekir.

Yorum Yapın

https://arabahastanesi.com