Yeni Suzuki Hayabusa - Araba Hastanesi

Yeni Suzuki Hayabusa

Japon otomobil üreticisi Suzuki, dünyanın en hızlı süper spor motosikletlerinden biri olan Hayabusa'nın piste döneceğini yeni bir videoyla duyurdu. Suzuki Hay III ilk olarak 1999'da piyasaya sürüldü ve 2019'da yeni Avrupa emisyon düzenlemeleri nedeniyle veda etmek zorunda kaldı.

Ab bird (Hayabusa), 2019 yılında Japonya ve Avrupa gibi pazarlarda satış yapmayı durdurdu. Şirket, ABD pazarında iki yıl kalmayı başardı, ancak bu ülkedeki satışlar geçen yıl durdu. Japon şirketi yeni modelin tanıtım videolarını küresel olarak sosyal medya kanallarında ve Birleşik Krallık'ta yayınladığı için bu geçici bir veda gibi görünüyor.

Yayınlanan videoda yeni Hay kuşunu tam olarak göremiyoruz ancak bazı detayları yakalamak mümkün. Beş kanallı bölmenin hala var olduğunu ve orta konumun TFT ekranla güncelleniyor gibi göründüğünü söyleyebiliriz. TFT ekranının sol ve sağ tarafında takometre ve hız göstergesi bulunur. Bu noktada, videodaki hız göstergesi göstergesinin 180 mph'yi (290 km / s) aştığını da not etmeliyiz. Son olarak, mesafede yakıt seviyesi ve motor sıcaklığı göstergeleri vardır.

Suzuki, yeni Hayabusa'nın tarihinin 5 Şubat 2021 olduğuna dikkat çekti. Türkiye'de saat 10: 00'da başlayan etkinlik Suzuki Motosiklet Salonu'na "Küresel Sanal Forum" deniyor ve bunu online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

https://arabahastanesi.com